Blog

 1. March 25, 2021

  Onaran Teknoloji’nin Seos Ozon Jeneratörü Hava Temizleme Deneyinden Başarıyla Geçti

  Onaran Teknoloji’nin Seos Ozon Jeneratörü Hava Temizleme Deneyinden Başarıyla Geçti (https://www.termodinamik.info/haberler/onaran-teknoloji-nin-seos-ozon-jeneratoru-hava-temizleme-deneyinden-basariyla-gecti)

   

  Onaran Teknoloji tarafından üretilen Seos 03-8892 ev tipi ozon jeneratörü, havadaki mikroorganizmaları öldürme etkinliği açısından Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi tarafından incelendi.

  Seos-ozon-jeneratoru-test-raporu

  Konuyla ilgil

  Devamını oku
 2. March 25, 2021

  Doğru Dozajlama ile Ozon Jeneratörü Kullanımını Bilim ve Tıp Dünyası Destekliyor

  Doğru Dozajlama ile Ozon Jeneratörü Kullanımını Bilim ve Tıp Dünyası Destekliyor

  (www.linkedin.com/company/termodinamik-dergisi)

  (https://www.termodinamik.info/haberler/dogru-dozajlama-ile-ozon-jeneratoru-kullanimini-bilim-ve-tip-dunyasi-destekliyor)

  Hammaddesi oksijen olan ve tek doğal dezenfektan olarak bilinen ozon gazının, doğru oranda ve kontrollü olarak kullanıldığında koronavirüs ile mücadelede etkili bir çözüm olduğu, bilim ve tıp dünyası uzmanları tarafından doğrulanıyor.

  Tıp alanında ve medikal tedavilerde de kullanılan ozon, bakteri ve virüsler üzerinde yüzde 99 etkili.

  Operatör Doktor Musa Güven, iç ortam havasında hijyen koşullarının sağlanmasının bir yöntemi olarak ozon jeneratörü kullanımı h

  Devamını oku
 3. March 25, 2021

  YAŞAM ESNASINDA İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMEYEN OZON STERİLİZASYONU

  ONARAN TEKNOLOJİ TARAFINDAN 5. Uluslararası Online Biyosidal Kongresi Kısa Tanıtım Yazısı

  Yaşam esnasında, insan sağlığına zarar vermeyen ozon sterilizasyonu için psikrometrik parametrelerin kullanılması…

   

  Yaşam ortamlarının sterilizasyonu iki şekilde yapılabilmektedir. İlk olarak sterilizasyon yapılırken yaşam ortamının kullanıma kapatıldığı ve işlem bittikten sonra değişik havalandırma yöntemleri uygulandıktan sonra tekrar ortamın kullanıma sunulduğu sterilizasyon yöntemleri. Bu yöntemde geçmişten gelen kirlenme yok edilmekte ancak yaşam alanına yeni dahil olan bulaşılara karşı bir önlem alınamamaktadır. İkinci olarak yaşam sürerken insan sağlığına zarar vermeden yapılan sterilizasyon yöntemleri. Bu yöntemde hem geçmişte elde edilen temiz ortam korunabilmekte aynı zamanda yaşama açılan ortamda, yaşam sürerken ortama yeni dahil olan bulaşılar temizlenebilmektedir. Yaşam sürerken yapılacak sterilizasyonda ortama veril

  Devamını oku
 4. December 16, 2020

  ISO BELGELERİMİZ İLE KALİTE VE GÜVEN

  Devamını oku
 5. November 12, 2020

  “ Korona virüse karşı koruyucu anlamda ozon tedavisi çok etkili”

  Covid-19’a karşı ozon tedavesiyle güçlü bağışıklık sistemi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Doktor Döndü Güneylioğlu: “ Korona virüse karşı koruyucu anlamda ozon tedavisi çok etkili” “Ozon immün sisteminde oksijenizasyonu artırıyor, bağışıklığı güçlendiriyor ve hücreleri yeniliyor”

  https://www.haberturk.com/antalya-haberleri/80339449-covid-19a-karsi-ozon-tedavesiyle-guclu-bagisiklik-sistemigogus-hastaliklari-ve-tuberkuloz

  Devamını oku
 6. July 08, 2020

  Bakteri ve Virüsleri Üzerindeki Etkisi

  Amerika Birleşik Devletlerinde EPA, OSHA, USDA ve ACGIH kuruluşları tarafından yapılan araştırmalarda 0,10 ppm miktarındaki ozon seviyesinde 8 saat süreyle kalmanın hiçbir yan etkisi olmadığını beyan edilmiştir.

  Yapılan bazı araştırmalar neticesinde Ozonun,

  • Periferik vazodilatasyon yoluyla akciğer ve periferik doku oksijenlenmesini ve gaz değişimini sağladığı,
  • NRF2 (nuclear factor erythroid 2)’yi modüle ederek, inflame dokuların normal işleyişini düzeltmeye ve plazma interlökinlerinin miktarını azaltmaya katkıda bulunduğu bilgileri elde edilmiştir.

  Ozonun virüidal etkileri üzerine yapılan çoğu araştırma, ozonun çoklu bağ konfigürasyon alanlarında lipit moleküllerini parçalama eğilimine odaklanmıştır. Gerçekten de, virüsün lipit zarfı parçalandığında, DNA veya RNA çekirdeği hayatta kalamaz.

  Zarfsız virüsler (Adenoviridae, Picornaviridae, yani poliovirüs, Coxsachie, Echovirus, Rhinovirüs, Hepatit A ve E ve Reoviridae (Rotavirüs) araşt

  Devamını oku
 7. July 08, 2020

  Tüm Yaşam Alanlarında

  Hammaddesi oksijen olan Ozon gazı, tek doğal dezenfektandır. Doğal bir dezenfektan oluşu, kullanım alanlarının hızla yaygınlaşmasına ve güvenle kullanılmasına yol açmıştır. Örneğin;

  • Suların dezenfeksiyonunda,
  • Gıda endüstrisinde,
  • Soğuk hava depolarında,
  • Kötü kokunun giderilmesinde,
  • Yüzme havuzlarında,
  • Renk giderilmesinde,
  • Atık su arıtımında,
  • Nitrit, amonyak, demir, mangan gideriminde ve
  • Yaşanan ortam havasının dezenfeksiyonunda ozon gazı kullanılmaktadır.
  Devamını oku
 8. July 08, 2020

  Doğal, Saf ve Sonsuz !!!

  KATKISIZ VE TEK DOĞAL DEZENFEKTAN...

  Evinizde, işyerlerinizde kısacası bulunduğunuz her ortamda size özel uygulama yöntemleri ile yanınızdayız.

  https://www.onaranteknoloji.com/ ve http://www.ozon.onaranteknoloji.com/

  Devamını oku
 9. July 08, 2020

  OZON UN COVİD 19 ÜZERİNDEKİ ETKİSİ HAKKINDA

  Nara Medical University (Professor Toshikazu Yano, Director of Infectious Diseases, Takashi Kasahara, Director of Infectious Diseases) and MBT Consortium (members of the Subcommittee on Infectious Diseases: Quorl Holdings Co., Ltd., Sanyu Shoji Co., Ltd., Tamuratec Co., Ltd., Marusan Pharmaceutical Biotech Co., Ltd.)

  The company’s research team was the first in the world to confirm the inactivation of the new coronavirus by exposure to ozone gas.

  “We also demonstrated academic practicality by experimentally clarifying the inactivation conditions”

  The need to sterilize environments and equipment as a consequence of COVID-19 involves a lot of effort and time for manual cleaning.

  One of the tools available to solve this problem was sterilization with ozone gas, but without clear scientific evidence, it was not possible to certify its use.

  A research team led by Nara Medical University has been able to inactivate new coron

  Devamını oku
 10. July 08, 2020

  İSEDA WEB SEMİNERİNDE İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNDE OZON TEKNOLOJİLERİ

  https://www.facebook.com/isedaorgtr/videos/1533242940189340/

  Devamını oku
Sayfa